4 januari 2023

Ggz slaakt noodkreet over nieuwe bekostiging

Ggz-aanbieders trekken aan de bel over de problemen rond het zorgprestatiemodel (zpm). Ggz-aanbieders kunnen al een jaar geen facturen versturen. Bovendien dreigen miljoenenverliezen voor veel instellingen door de weeffouten in de systematiek. Daarvoor waarschuwen 24 van de 28 grote ggz-aanbieders in een brief aan de Tweede Kamer.

 

De instellingen roepen de NZa op om de weeffouten te herstellen. De afspraak was immers dat de invoering van de nieuwe bekostiging ‘macroneutraal en zorgvuldig’ zou moeten plaatsvinden. Desnoods moet VWS daartoe een aanwijzing geven.

Lees verder op;

skipr

zorg assist management

 

alert Meer nieuws

26 oktober 2025

Politieke partijen over de GGZ: Waar liggen de accenten?

Lees meer
20 oktober 2025

SPV blogspot Mirella: Coping mechanismen zijn een belangrijke factor bij het ontstaan van verslaving en verslavingsgedrag

Lees meer
7 oktober 2025

SPV blogspot Gerard: Het is gemakkelijker om de behandelaar uit het instituut te halen, dan het instituut uit de behandelaar

Lees meer