15 april 2024

Suïcidepreventie bij jongeren met autisme  

Nieuwe handleiding beschikbaar

Vrijdag 15 maart is de handreiking Suïcidepreventie bij jongeren met autisme officieel uitgereikt op het Nationaal Autisme Congres. Deze handreiking is een essentiële stap voorwaarts, gezien het verhoogde risico op suïcidaliteit bij deze doelgroep. De handreiking is bedoeld voor professionals in het hele jeugddomein. Het biedt bijvoorbeeld inzicht in autismespecifieke risicofactoren en hoe je hiermee om kan gaan. Daarnaast staan er tips in voor het opstellen van veiligheidsplannen en het omgaan met crisissituaties specifiek bij deze doelgroep.

Een hulpverlener over de handreiking: “Wat een eyeopener, deze handreiking. We zetten tijdens een crisis altijd meerdere collega’s in. Dat dit ook tot overprikkeling kan leiden is eigenlijk wel heel logisch, maar dat had ik even niet zo scherp.”

Wat deze handreiking waardevol maakt, is dat het tot stand is gekomen in nauwe samenwerking met professionals, jongeren met autisme die met suïcidaliteit hebben geworsteld, en naasten. Hun perspectieven en ervaringen hebben een cruciale rol gespeeld bij het vormgeven van dit document.

De handreiking vormt een aanvulling op de Leidraad suïcidepreventie bij jongeren: een netwerkbrede werkwijze, en zal hopelijk bijdragen aan het verminderen van suïcidaliteit en het bevorderen van de mentale gezondheid van jongeren met autisme.

 

 

alert Meer nieuws

1 april 2025

SPV blogspot Claudia: Trauma en suïcidaliteit

Lees meer
29 maart 2025

Community Support: Resonantie en Saamhorigheid

Lees meer
25 maart 2025

SPV blogspot Marlous: “eerste blog van jullie voorzitter”

Lees meer